Poradna

Poradna

Prohlédněte si již zodpovězené dotazy »

  Bodomil 11.02.2012
Otázka: Někde jsem viděl tzv.odlehčený řetěz. Existují i pro motocykly řetězy z jakoby odvrtanou boční stěnou (dírka z boku) - je to jen na kola a má to smysl?
ČZ Řetězy vyrábí odlehčené řetězy v rozměru 520 v typech RD (odlečený pouze vnitřní článek) a RDZ (odlehčené vnitřní i vnější články). Řetěz je hmotnostně lehčí a lépe odvádí nečistoty zejména při motokrosu, také se z těchto řetězů nečistoty lépe odstraňují. Dále jsou tyto řetězy odolnější proti spadnutí z rozety při extrémní situaci a to díky rovným deskám, které nejsou tradičně ve tvaru "piškotu".

  30.04.2010
Otázka: Jaký řetěz se hodí pro moji motorku?
Takový jaký je vzhledem k rozměrům určený výrobcem. Konkrétní typ lze určit na základě doporučení výrobcem řetězu. Osazovací tabulka je v tomto e-shopu uvedena k naprosté většině u nás provozovaných moto. U méně rozšířených moto, které se v katalogu nevyskytují Vám osobně poradíme, aby jste si vybrali ten správný řetěz.

  30.04.2010
Otázka: Můžete mi nabídnout barevnou variantu řetězů?
Před cca deseti a více lety byla nabídka barevné škály motocyklových řetězů poměrně značná, avšak při náročných testech a dodatečném výzkumu bylo zjištěno, že dodatečná konvenční galvanická úprava zeslabuje řetězové komponenty o cca 3% a proto bylo od těchto upuštěno. V dnešní době je však jako novinka zavedena technicky náročná úprava vnějších řetězových destiček ve zlaté barvě (GOLD), která nesnižuje pevnost řetězových komponentů a je mechanicky i chemicky odolná, což zvyšuje užitné vlastnosti a vzniká i velký náskok před konkurencí, která vnější destičky zpravidla stříká jen barvou, to je ovšem jen prodejní lákadlo bez vyšších užitných vlastností. Zlaté provedení GOLD je v nabídce u řetězů typu SDZ 520, 525 a 530.

  30.04.2010
Otázka: Chci změnit převodový poměr u svého motocyklu?
Zmenšením hnacího pastorku na motoru a zvětšením rozety na zadním kole se převod stane pomalejším, ale s větší silou. Naopak je tomu zvětšením hnacího pastorku na motoru a zmenšením rozety na zadním kole, kde dojde k rychlejšímu převodu s menší silou. Jsme Vám schopni nabídnout řetězová kola pro originální osazení i pro změnu převodových poměrů. Změnu převodového poměru lze provést jen v určitém rozsahu, slangově řečeno jen o několik zubů, ale i to je v mnoha případech plně dostačující. V převodovém pohonu lze provést i změnu například pro odlehčení kdy je ocelová rozeta vyměněna za speciální slitinu hliníku apod.

  30.04.2010
Otázka: Jak řešíte případné reklamace?
K reklamacím téměř nedochází! Avšak pokud by i přes největší možnou péčí, která je při vývoji, zkouškách, výrobě, kontrole a distribuci došlo k pochybení, řeší naše firma reklamace maloobchodních zákazníků zpravidla přímo v den reklamace, tzn. že zjevně závadný řetěz vyměníme zákazníkovi ihned (to je možné pouze v kamenném obchodě, při obchodě na dálku přes e-shop je prodleva vzhledem k dopravě). Maloobchodní zákazník nemusí čekat na vyřízení reklamace 30 dnů jak tuto problematiku upravují naše zákony. Reklamace je dále standardně řešena s výrobcem a do 30 dnů je zákazník o výsledku informován, ale používat svoje moto s řetězem ČZ může ihned a závada mu nezkazí v jeho sezóně ani den.

  30.04.2010
Otázka: Jsou řetězy ČZ dostatečně kvalitní?
Ano, kvalita je zaručena certifikací od světových certifikačních autorit. Řetěz 530 SDZ byl zkoušen i na přeplňovaných speciálních motocyklech, které jsou určeny pro akcelerační závody a poháněny methylalkoholem a několik řetězů z Japonska bylo přetrženo, avšak u řetězu ČZ byly pouze prohnuté čepy. Tato zkušenost dala prostor pro vznik řetězu ČZ 530 DZ, který není osazen „X“ kroužky z důvodu, aby jeho čep byl co nejkratší a destičky co nejblíže u sebe. S tímto řetězem jsou nároční zákazníci plně spokojeni.

  30.04.2010
Otázka: Je spojka nebo skobka (nýtovací spojka) nejslabším článkem mého řetězu?
Ne, u správně (odborně za použití předepsaného nářadí) namontovaného spojovacího elementu. Spojovací komponenty jsou dnes na vysoké technické a bezpečnostní úrovni a lze se tedy na produkty značky ČZ plně spolehnout.

  30.04.2010
Otázka: Je lepší nákup přes e-shop nebo v kamenné prodejně?
Záleží na zákazníkovi jakou formu nákupu preferuje. Poštovné a balné jde při prodeji přes e-shop na náš účet, tím Vám nevznikají více náklady.

  30.04.2010
Otázka: Kolik km ujedu s řetězem značky ČZ?
To lze jen velmi těžko říct, stejně tak jako u pneumatik, žárovek, svíček apod. nelze předem stanovit jejich životnost. U řetězu je životnost třeba jen jeden závod trvající několik minut a jinde jde o životnost mnoha desítek tisíc km. Je to jak, kdy a kde. Výrobce prohlašuje, že u řetězu SDZ 520, 525 a 530 je životnost 20.000 až 35.000 km dle stylu jízdy.

  30.04.2010
Otázka: Namontujete mi řetěz, který si u Vás zakoupím?
Vzhledem k tomu, že naše firma prodává cca 99% svého obratu velkoobchodně nelze bohužel se ještě věnovat servisu. Pro maloobchodní zákazníky je však připraven bezplatný program zapůjčení speciálního továrního nářadí při nákupu nového řetězu nebo kompletní sady. Je zde však možnost vyměnit si řetěz nebo celý převod svépomocí v prostorách naší firmy, kde Vám bezplatně zapůjčíme nářadí včetně univerzální moto stojanu.

  30.04.2010
Otázka: Jak poznám, že je již třeba řetěz vyměnit?
Výměna řetězu je doporučena při jeho prodloužení o 2% délky a více. K rychlé indikaci opotřebení lze použít měrku (ocelový lisovaný kalibrační přípravek) díky kterému lze velmi rychle a bez demontáže řetězu stanovit prodloužení (opotřebení) řetězu. Nadlimitně prodloužený řetěz opotřebovává řetězová kola tím, že jeho válečky nabíhají do těla zubů a tím dojde velmi rychle k jejich znehodnocení. Důležité je i správné napnutí, prověšená větev řetězu nesmí být příliš volná ani napnutá. Více informací lze zjistit v návodu konkrétního motocyklu.

  30.04.2010
Otázka: Jak se správně o moto řetěz starat?
Řetězy osazené „O“ nebo „X“ kroužky jsou koncipovány jako bez údržbové, jelikož je náplň s mazivem jimi těsněna v kloubech řetězu, vyžadují pouze minimální péči. Ta spočívá v občasné konzervaci řetězu vhodným sprejem, které zároveň nedovolí vyschnutí venkovní strany těsnicích kroužků. Řetězy, které jsou bez těsnicích kroužků je třeba mazat intenzivněji (interval cca 600 km) z důvodu kratší doby po níž je mazivo v kloubech řetězu schopno jej mazat. Každý řetězový převod by měl být před konzervací řádně pročištěn, např. pračkou na řetězy.

  30.04.2010
Otázka: Jaký řetěz je nejlepší pro můj motocykl z hlediska výrobní značky?
Vzhledem ke skutečnosti, že firma ČZ Řetězy s.r.o. vyrábí řetězy do průmyslu, na jízdní kola a v neposlední řadě i pro motocykly od roku 1929 a za tuto dobu dlouhých více jak 80-letou tradici bylo vyrobeno více než 350.000.000,- metrů řetězů a v současné době jsou zákazníky firmy jako BMW a jiné další významné společnosti, není snad nejmenší pochyb o tom, že firmu ČZ má skutečně nejlepší řetězy na světě a to i vzhledem k užitné hodnotě ve vztahu s cenou. V Evropě je značka ČZ bez konkurence a v globálním měřítku se plně vyrovnává značkám Japonských výrobců. Bohužel však vzhledem k nacionálním otázkám se nelze dostat k významnějším dodávkám do prvovýroby. Jako silnou konkurenční výhodu ještě dodávám, že v ČZ se vyrábí ještě průmyslové řetězy, přičemž některé z nich jsou velmi sofistikované pro velmi náročné průmyslové aplikace a poznatky z tohoto oboru jsou aplikovány i při výrobě řetězů pro motocykly.

  30.04.2010
Otázka: Kde koupím řetěz ČZ nejlevněji?
V naší firmě zakoupíte řetězy za cenu, které jsou nařízeny výrobcem a vzhledem k tomu, že jsme přímý prodejci, kteří spolupracují s výrobcem, garantujeme nejnižší cenu. Pokud koupíte někde řetěz levněji, nabídneme Vám cenu o 4% nižší v rozsahu maloobchodního nákupu.

  30.04.2010
Otázka: Kde se vyrábějí řetězy značky ČZ?
Je to výhradně v české republice, ve výrobním závodě ve Strakonicích, kde probíhá vývoj, testování, výroba i podmínky prodeje pro velkoobchodní i maloobchodní zákazníky.

[1, 2]

počet dotazů: 15, počet stran: 2

další »


eBRÁNA webarchitect